Úvod  O společnosti  Tiskový servis  Napsali o nás  Archiv  Síť dobíjecích stanic roste pomalu

Síť dobíjecích stanic roste pomalu

Zdroj: Pražský deník
Datum vydání: 3. 4. 2012
Autor: Jan Horák
Rubrika: Titulní strana
Oblast: Celostátní deníky
Strana: 1

 Nové Město – V únoru loňského roku otevřela Pražská energetika (PRE) v Praze první dvě veřejné dobíjecí stanice pro elektrovozidla – obě dvě v nákupních centrech, na Chodově a na Černém Mostě. Do konce roku jich měly být v metropoli dvě desítky. Ve skutečnosti jich je dnes deset – devět na pravém a jedna jediná na levém břehu Vltavy.

"Hlavní překážkou pro rychlejší budování dobíjecích stanic je legislativa, respektive její nejasný výklad. Problém je také s přístupem městských částí – výsledkem je, že na samém okraji Prahy, v Uhříněvsi, můžeme dobíjecí stanici vybudovat bez potíží, zatímco v centru Prahy, kde by to bylo daleko důležitější, výstavba stanic vázne," řekl včera při hodnocení uplynulého roku při rozvoji elektromobility v naší metropoli Jan Pauček, vedoucí sekce PRE.

Až padesát procent z množství elektrického proudu odebraného na stávajících dobíjecích stanicích, připadá na stanici umístěnou před centrálou PRE v ulici Na hroudě ve Vršovicích. Druhým nejvíce vytíženým odběrovým místem je s třiceti procenty Centrum Chodov a třetím s osmi procenty garáže Slovan.
S nabídkou elektrovozidel u nás seznamuje výstava, jež byla včera zahájena v prostorách PRE v Jungmannově ulici.

Širší informaci o rozvoji elektromobility v Praze a činnosti magistrátu na tomto poli přineseme v zítřejším vydání.

---

"Hlavní překážkou pro budování dobíjecích stanic je nejasný výklad legislativy." Jan Pauček, sekce pro strategii PRE