Výstava děl Jana Paula „ČÍNSKÉ FRAGMENTY A OBRAZY"

Předseda představenstva, generální ředitel Pavel Elis, vedení společnosti Pražská energetika, a. s., a agentura Gejzír si Vás dovolují pozvat na výstavu děl Jana Paula „ČÍNSKÉ FRAGMENTY A OBRAZY".

Akademický malíř Jan Paul již v dětství kreslil seriály, které publikoval časopis ABC. Vyučil se aranžérem a vykonával různá zaměstnání, byl tapetář, písmomalíř, kamenosochař či arteterapeut. V letech 1979 - 1985 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 2004 maluje prsty bez použití štětců. Kromě výtvarné tvorby se věnuje kurátorství výstav, výtvarné publicistice a kritice, hudbě, psaní básní, hudebních textů a prózy.

V galerii PRE autor představí české veřejnosti poprvé cyklus Čínské fragmenty, který je inspirovaný jeho pobytem v Číně v roce 2013. Usiluje v něm o zachycení čehosi svébytného z čínského prostředí a snaží se vyjádřit pocity ze země s odlišnou kulturou. Při práci použil techniku monotypu, kterou následně dotvářel malbou prsty a vlastnoručně vyřezanými razítky s fiktivními znaky, které otiskoval do obrazu. Cyklus Čínské fragmenty je koncipován jako střetávání výtvarných forem, které mají evokovat vizualitu, s níž se autor v Číně setkal. Ucelený soubor děl na papíře, adjustovaných v Číně do tradičního vertikálního závěsu, doplňuje také ukázka z malířské tvorby autora.

Výstava potrvá od 14. května do 21. června 2019.