10. září můžete zdarma navštívit největší muzeum energetiky v České republice

Technické a dokumentační muzeum pražské energetiky – tak zní celý název tohoto unikátního místa. Muzeum PRE mapuje bohatou historii výroby, rozvodu a distribuce elektřiny od počátku 20. století až po současnost. V rozsáhlé expozici muzea naleznete vše od zařízení velmi vysokého a nízkého napětí přes klasické elektrické spotřebiče našich babiček a prababiček až po dobové písemnosti dokumentující historii elektrifikace Prahy.

A v sobotu 10. září od 10 h dopoledne bude pro návštěvníky celý den Muzeum PRE včetně odborných poradců plně k dispozici.

Na výstavní ploše o rozloze 800 m2 rozmístěné v několika podlažích najdou návštěvníci zařízení vysokého a nízkého napětí, měřicí přístroje, pracovní a ochranné pomůcky, staré elektrické spotřebiče a také písemné doklady technického charakteru dokumentující historii elektrifikace Prahy. V Muzeu PRE jsou vystavena rovněž schémata energetických sítí Prahy, stavební plány, fotografie zařízení, veřejnoprávní doklady, staniční seznamy a historické učebnice.

Muzeum PRE se nachází v budově TR Holešovice v Praze 7 a vchod je z ulice Vrbenského, pouhých 200 m od stanice metra C – Nádraží Holešovice. Níže jsme pro vás natočili i krátkou pozvánku😊 Tak neváhejte a přijďte nás v sobotu 10. září navštívit.