Pražská energetika otevřela již 400. veřejnou dobíjecí stanici v své síti PREpoint

PRE právě otevřela svou jubilejní 400. dobíjecí stanici. Zároveň se jedná o 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na čerpacích stanicích OMV.

V rámci společného projektu PRE a OMV byly včera zprovozněny další 2 rychlodobíjecí stanice Hypercharger Alpitronic o výkonu 75 kW na odpočívce Mikulášov - 95. kilometr dálnice D1 ve směru z Prahy do Brna.

OMV vychází vstříc rostoucí skupině majitelů elektromobilů již od roku 2019. V rámci strategické podpory elektromobility byly během posledního roku a půl instalovány rychlodobíjecí stanice PREpoint již na 40 čerpacích stanicích OMV v ČR.

Veřejné dobíjecí stanice PREpoint u OMV umožňují využívat nabíjecí výkon 75 kW s tím, že výkon některých z nich bude možné dle poptávky a vytíženosti v budoucnu zvýšit až na 150 kW. Díky umístění dobíječek přímo u čerpacích stanic mohou řidiči během nabíjení využít zázemí OMV k osvěžení a občerstvení.

„Pražská energetika dlouhodobě a usilovně pracuje na tom, aby byla veřejná dobíjecí infrastruktura dostupná po celé České republice. OMV je provozovatelem prémiových čerpacích stanic na významných dopravních uzlech, kde dobíjecí infrastruktura pro elektromobily jednoduše nesmí chybět. Proto jsem velice rád, že takto společně tvoříme páteřní síť dobíjecích stanic v ČR,“ říká Vojtěch Fried z oddělení Rozvoj elektromobility v PRE.

„Strategická spolupráce s Pražskou energetikou nám umožňuje ve velmi krátké době vybavit velkou část našich čerpacích stanic rychlodobíječkami pro elektromobily. A protože chceme majitelům vozů na alternativní pohon poskytnout zázemí a služby na nejvyšší úrovni, zvyšujeme současně kvalitu všech našich dalších služeb. Příkladem je právě proběhlá investice 32 milionů korun do modernizace kávovarů na čerpacích stanicích OMV a spolupráce s profesionálním baristou, který dohlíží na nejvyšší kvalitu kávy,“ dodává Michal Janda, marketingový manažer společnosti OMV Česká republika.

Pražská energetika je doslova průkopníkem výstavby dobíjecích stanic v České republice. Svoji první veřejnou dobíjecí stanici zprovoznila na začátku roku 2011 v Praze na Chodově. V tuto chvíli má Pražská energetika ve své síti PREpoint již 400 veřejných dobíjecích stanic, u kterých se může najednou dobíjet přes 800 elektromobilů.

Do všech dobíječek v síti PREpoint je navíc dodávána stoprocentně zelená energie pocházející z obnovitelných zdrojů. Platba za dobití elektromobilu je možná čipem, případně přes QR kód a platební bránu. K dobíjení je možné využít i čipy smluvních roamingových partnerů.