Pražská energetika otevřela u Kongresového centra největší dobíjecí hub pro elektromobily v Praze

Hlavní město Praha má nový městský dobíjecí hub pro nabíjení elektromobilů. PRE instalovala na parkovišti u Kongresového centra soustavu hned osmi veřejných dobíjecích stanic, které umožní dobíjet současně až 16 elektromobilů. Jde tak o největší dobíjecí místo na území hlavního města Prahy. Stanice u Kongresového centra bude sloužit mimo jiné k nabíjení oficiální flotily během českého předsednictví Evropské unie.

Nový městský dobíjecí hub vznikl díky podpoře Ministerstva dopravy. Spolufinancován byl z Operačního programu Doprava – projektu Metropolitní síť II. Sada sedmi AC dobíjecích stanic s výkonem 2 x 22 kW umožní dobíjení až 14 elektromobilů najednou. Soustavu doplňuje také jedna DC dobíjecí stanice s výkonem 75 kW, která umožní i rychlé dobíjení.

Kongresové centrum Praha tímto projektem rozšířilo své služby v oblasti bezemisní dopravy. Dobíjecí hub je umístěn téměř v samotném srdci Prahy, v blízkosti severojižní magistrály, ale i stanice metra Vyšehrad.

„Pražská energetika dlouhodobě pracuje na tom, aby byla veřejná dobíjecí infrastruktura dostupná rovnoměrně napříč v celém hlavním městě. Jsem moc rád, že jsme mohli ve spolupráci s Kongresovým centrem Praha nabídnout Pražanům i návštěvníkům metropole veřejné dobíjení v tomto strategickém místě. Zároveň jsem moc rád, že prvním testem tohoto městského dobíjecího hubu PRE budou právě elektromobily využívané v rámci předsednictví České republiky v Radě Evropské unie,“ říká Vojtěch Fried z oddělení Rozvoj elektromobility v PRE.

Do všech veřejných dobíjecích stanic v síti PREpoint navíc Pražská energetika dodává stoprocentně zelenou elektřinu pocházející z obnovitelných zdrojů. Platba za dobití elektromobilu u tohoto nového hubu je možná čipem, případně přes QR kód a platební bránu.