Pražská energetika a Penny Market společně podporují elektromobilitu

V Praze 10. dubna 2019

Úspěšnou budoucí spolupráci při rozvoji elektromobility zahájila Pražská energetika, a. s., a Penny Market, s.r.o., provozovatel více než 380 prodejen v ČR slavnostním otevřením dobíjecí stanice při zahájení provozu nově otevřené prodejny Penny v Praze – Uhříněvsi ve čtvrtek 4. dubna 2019.

Společnost Penny Market vychází vstříc svým zákazníkům, kteří přijedou na nákupy do nově otevřené prodejny v Praze Uhříněvsi elektromobilem, protože po celý rok bude možné vozy dobíjet zcela zdarma.

Právě otevřená dobíjecí stanice disponuje rychlým nabíjením DC 50kW ve standardu CCS a CHAdeMO a dále běžným standardem AC 22 kW. Její zprovoznění otevírá dlouhodobou spolupráci mezi Pražskou energetikou a PENNY MARKET, které může vést k vybudování více než dvaceti rychlodobíjecích stanic převážně v Praze, ale i částečně za jejími hranicemi.

 

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,

která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. PRE je jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji téměř sedmi stům tisícům odběratelů.
Společně s dalšími dceřinými společnostmi PREměření a. s., PREzákaznická, a. s., eYello k. s., KORMAK Praha a. s., a PREnetcom, a. s., zajišťuje veškerý servis obsluhy zákazníků, doplňkové služby v energetice, stavební a montážní práce a další činnosti související s energetikou.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897 a současná akciová společnost vznikla k 1. 1. 1994. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny včetně kompletního servisu.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy:

TZ - Pražská energetika a Penny Market společně podporují elektromobilitu(180kB)