WebTop100

Web PRE se stal oborovým vítězem 6. ročníku WebTop100

Odborná porota vyhodnotila internetové stránky Pražské energetiky, a.s., jako nejlepší v oborové kategorii „Energie“ v soutěži firemních prezentací WebTop100. V letošním již 6. ročníku této soutěže uspěla Pražská energetika i v celkovém hodnocení a v hlavním žebříčku WebTop100 se umístila na třetím místě za Českou pojišťovnou a ČSOB. Absolutním vítězem se stala internetová prezentace Hypoteční banky.

Soutěž WebTop100 pořádá konzultační centrum Dobrý web. Zástupci poroty v čele s Danou Bérovou, obchodní ředitelkou společnosti Gartner, předali ocenění nejlepším dne 30. října na slavnostním večeru v klubu p.m. v Trojické ulici.

Celkem více než 150 přihlášených společností působících na území ČR bylo hodnoceno v hlavním žebříčku a jedenácti oborových žebříčcích na základě 80 kritérií z pěti oblastí – použitelnosti, grafického designu, technického řešení, marketingu a informační hodnoty. Porota dále samostatně ocenila Marketingovou a Designovou trefu.

Slavnostnímu vyhlášení soutěže předcházela konference „Web jako cesta k zákazníkovi“ v Konferenčním centru City na Pankráci, zaměřená rovněž na obecné shrnutí současného stavu firemních internetových prezentací. D. Bérová ve svém vystoupení uvedla, že je patrná jejich rostoucí úroveň. Tvůrci webů se naučili volit potřebnou míru mezi technologickou a obsahovou stránkou. Rezervy mají ještě v plném využití celého marketingového potenciálu webu a interaktivní komunikace se zákazníky.