Žádná složitá gesta.


Přírodě pomůžete, když jednoduše
přejdete na PREekoproud.
Ruku na to a ještě slevu 1000 Kč.
Je pro vás ochrana životního prostředí důležitá?
Pak je PREekoproud, vyráběný z obnovitelných zdrojů, určen právě vám.
Produkt PREekoproud nabízíme i pro podnikatele a firmy.
Původ elektřiny z obnovitelných zdrojů
Neznám svojí spotřebu
1

2
osob

1050kWh / rok
Vyberte, k čemu elektřinu používáte.
Znám svojí spotřebu
1
2
/ kWh za rok

/ kWh za rok

3
PRE ČEZ EG.D

4

A
Pro vybrané odběrné místo nemáte nárok na změnu produktu!
Zvolte si, jestli chcete změnit Váš stávající produkt, nebo s vybraným produktem začít odebírat elektřinu od PRE.
měsíčně s DPH
Objednat

Víte, že při výše uvedené spotřebě ušetříte…

205 stromů

S produktem PREekoproud přírodě ročně ušetříte práci pro 205 stromů.

0,9 t uhlí

S produktem PREekoproud ušetříte přírodu o spálení 0,9 tun uhlí za rok.

9 450 km

S produktem PREekoproud přírodu ušetříte o 9 450 ujetých kilometrů ročně.

PREekoproud je zelená energie, která pochází z České republiky a je 100% z obnovitelných zdrojů. Jako poděkování za to, že pomůžete přírodě, vám dáme zelenou slevu 1000 Kč.
Objednat

Dokumenty
Často kladené otázky
Akce platí jak pro stávající, tak nové zákazníky PRE, kteří uzavřou novou smlouvu na odběr zelené elektřiny PREekoproud v době od 28. 7. do 31. 12. 2021. Částka 1000 Kč vám bude následně odečtena od vašeho vyúčtování. Sleva se odečítá od ceny silové elektřiny (ne od regulovaných položek). Nevyčerpaná sleva se převádí do dalšího období.

Tato akce neplatí pro zákazníky, kteří využívají individuálně sjednaných podmínek obchodních partnerů.
Jde o elektřinu pocházející výhradně z obnovitelných zdrojů, jejíž výroba je šetrná k přírodě. 100% zelená elektřina PREekoproud z velké části pochází z bioplynových stanic a vodních elektráren, zastoupení mají ale také elektrárny fotovoltaické a větrné. Na rozdíl od běžné elektřiny není při výrobě zelené elektřiny produkován CO2, a proto je šetrná k životnímu prostředí.
Protože pomoct přírodě nikdy nebylo snazší! Elektřinu přece využíváme všichni, a navíc každý den. I tak běžná věc jako rozsvítit si doma světlo se díky přechodu na PREekoproud stane vaší malou pomocí přírodě. PREekoproud je navíc nejen 100% zelená, ale i 100% česká elektřina. Jejím odběrem tak podpoříte lokální české výrobce, od kterých pro vás elektřinu nakupujeme.
Hodně. Při výrobě běžné elektřiny, např. v uhelných elektrárnách, uniká do ovzduší obrovské množství CO2, ale i dalších zplodin. Užíváním produktu PREekoproud zabraňujete produkci CO2 právě v závislosti na výši své spotřeby. Abychom vám přiblížili, jak velký objem CO2 by byl vyprodukován při výrobě běžné elektřiny pro pokrytí vaší spotřeby, můžete si na naší kalkulačce spočítat množství stromů, které by musely tento objem CO2 likvidovat po dobu jednoho roku, nebo například množství kilometrů, při jejichž ujetí takový objem CO2 vznikne .
S každou fakturou automaticky obdržíte i přehled o svém vlivu na životní prostředí. Jednoduše tak uvidíte třeba informaci, kolik uhlí nebylo spáleno díky tomu, že jste vy a vaše domácnost přešli na zelenou elektřinu PREekoproud.
Zcela nepatrně. Přepnutí běžné domácnosti na PREekoproud vás oproti běžné elektřině nebude stát měsíčně víc než šálek dobré kávy ve vaší oblíbené kavárně.
Fyzikálně ani technologicky není možné zajistit, aby elektřina vyrobená ve vybraném typu elektrárny byla spotřebována v konkrétním odběrném místě, například v tom vašem. Ekonomicky to však možné je. Zelené elektřiny nakupujeme vždy takové množství, které bezpečně pokrývá spotřebu našich zákazníků. Ti platí vždy pouze za 100% zelenou elektřinu. Kladné saldo bilance je certifikováno společností TÜV NORD CZECH, s. r. o.
Zelené elektřiny nakupujeme vždy takové množství, které bezpečně pokrývá spotřebu našich zákazníků. Platí tak vždy pouze za 100% zelenou elektřinu. Čím více lidí bude odebírat PREekoproud, tím více zelené elektřiny se v celkovém poměru dostane do sítě. Kladné saldo bilance je certifikováno společností TÜV NORD CZECH, s. r. o. Dodávku elektřiny s produktem PREekoproud lze tedy bezpochyby označit jako 100% zelenou.

Nabídka produktu PREekoproud byla dočasně pozastavena.