ENERGIE – díla ze sbírky EnBW

Pražská energetika Vás zve
do Centra služeb PRE na výstavu

„ENERGIE – díla ze sbírky EnBW“.

Jungmannova 28, Praha 1, Palác TeTa

Otevřeno
Po–Čt 10:00–18:00, Pá 10:00–12:00 hodin
Výstava potrvá od 26. května do 21. července 2017.

VSTUP VOLNÝ

 

 

U příležitosti konání Česko-německého kulturního jara představuje EnBW Energie Baden-Württemberg AG v prostorách své dceřiné společnosti Pražské energetiky v Praze výběr děl ze své umělecké sbírky. PRE si zároveň v tomto roce připomíná 120 let od založení svého právního předchůdce, Elektrických podniků královského hlavního města Prahy.

Výstava je odpovědí na přehlídku uměleckých děl ze sbírky PRE, která byla představena veřejnosti v roce 2015 v prostorách společnosti EnBW v Karlsruhe a ve Stuttgartu a setkala se s velkým úspěchem.

Výstava ukazuje práce 15 umělkyň a umělců ze sbírky EnBW, která čítá okolo 1000 uměleckých děl. Vybraná díla reprezentují širokou škálu stylů, technik a použitých materiálů současné umělecké tvorby v Německu. Jedná se o malby, práce na papíře, skulptury, fotografie, nástěnné objekty, videoprojekce a instalace. Vedle tvorby známých a mezinárodně uznávaných umělců výběr obsahuje také exponáty mladých výtvarníků, kteří jsou na počátku své kariéry a které EnBW v rámci série výstav pro mladou generaci umělců podpořila.