Výstava Aleny Cikové a Zuzany Bubílkové s názvem „OBRAZY V POHYBU"

Předseda představenstva, generální ředitel Pavel Elis, vedení společnosti Pražská energetika, a. s., agentura Gejzír a AC.ARTfashion si Vás dovolují pozvat na výstavu Aleny Cikové a Zuzany Bubílkové s názvem „OBRAZY V POHYBU“.

Alena Ciková je malířka, návrhářka a básnířka. Olejomalbou se zabývá od patnácti let. Kolem roku 2000 začaly vznikat obrazy se sakrální tematikou, ale i obrazy procítěné, směřující myšlenkou k samé podstatě bytí. V letech 2010 až 2011 vytváří autorka kombinovanou technikou návrhy čtrnácti zastavení Křížové cesty. Podle nich pak v roce 2018 tvoří soubor čtrnácti olejomaleb zastavení Křížové cesty do kaple Panny Marie Karmelské v Sázavě u Žďáru nad Sázavou. Její obrazy z posledních let hýří barevností, hravostí a energií. Tato díla vystavuje nejen v ČR, ale i ve Španělsku, Itálii, Francii a na Slovensku. V roce 2013 se staly obrazy nabité energií inspirací pro založení módní značky AC.ARTfashion. Pod touto značkou překročily obrazy svůj rám a staly se součástí modelů a módních doplňků.

Zuzana Bubílková je známá česká komička, televizní novinářka, publicistka a svérázná moderátorka. Ve volném čase se věnuje výrobě šitých šperků. „Inspiraci hledám třeba při sledování historických seriálů, jako jsou například Tudorovci. Taky jsem dělala náhrdelník podle šperku princezny Diany. Jenže ona ho měla s brilianty,“ říká s úsměvem Zuzana Bubílková. Od roku 2017 spolupracuje s Alenou Cikovou, jejíž kolekce AC.ARTfashion doplňuje svými originálními šperky a doplňky.

Výstava potrvá od 5. listopadu do 18. prosince 2019.