Tiskové zprávy

 • Pražská energetika a OMV otevřela 40. nabíjecí stanici pro elektromobily. Současně jde již o 400. veřejnou dobíjecí stanici v síti PREpoint 26.07.2022

  OMV i PRE jsou průkopníky rozvoje elektromobility v ČR. OMV ve spolupráci s PRE pokračuje v projektu instalace rychlodobíjecích stanic, k dispozici jsou již u 40 čerpacích stanic

 • Akcionáři PRE zhodnotili na valné hromadě další náročný rok 23.06.2022

  Především hodnocením ekonomických výsledků za rok 2021 se zabývali akcionáři na dnešní valné hromadě Pražské energetiky, a. s.

 • Pražská energetika otevřela u Kongresového centra největší dobíjecí hub pro elektromobily v Praze 20.06.2022

  Hlavní město Praha má nový městský dobíjecí hub pro dobíjení elektromobilů. Pražská energetika zprovoznila na parkovišti u Kongresového centra Praha soustavu osmi veřejných dobíjecích stanic, které umožní dobíjet současně až 16 elektromobilů. Jde tak o největší dobíjecí místo na území hlavního města Prahy. Majitelé elektromobilů mohou k dobíjení využít jednu stanici typu Hypercharger Alpitronic s výkonem 75 kW a 7 dalších takzvaných AC stanic s výkonem 22 kW.

 • S čipem od PRE mohou majitelé elektromobilů nově dobíjet také ve Slovinsku, v Chorvatsku a v Itálii 16.06.2022

  Pražská energetika rozšiřuje svou roamingovou síť veřejných dobíjecích stanic a usnadní tak řidičům elektromobilů cestu na dovolenou ke Středozemnímu moři. Zvládnout ji lze bez starostí jen s jedním dobíjecím čipem. PRE zpřístupní od 1. července svým zákazníkům možnost dobíjet v síti Enel X Way Italia, HEP-Opskrba v Chorvatsku a Petrol v Chorvatsku a ve Slovinsku.

 • Kdo pohání vaše sny i každodenní maličkosti? Odpověď nabízí nová kampaň, kterou pro společnost Pražská energetika, a. s. připravila agentura WMC Grey. 06.06.2022

  Pražské energetice tato kampaň přinesla historicky první TV spot, který WMC Grey natočili ve spolupráci s Boogie. A s prvním spotem PRE vsadilo na pohádkový příběh o neuvěřitelném přátelství zvídavého chlapce Přemka a jeho kamarádky lišky Eli.

 • Společná písemná zpráva o způsobu naplňování závazků stran dobrovolné dohody mezi Českou republikou zastoupenou Ministerstvem průmyslu a obchodu a společností Pražská energetika, a.s. 01.06.2022

  Ve středu 4. května 2022 se uskutečnilo první jednání pracovní skupiny k dobrovolné dohodě uzavřené mezi Českou republikou zastoupenou Ministerstvem průmyslu a obchodu a společností Pražská energetika, a.s., s cílem dosahování závazku povinných úspor energie čl. 7 směrnice o energetické účinnosti.

 • Pražská plynárenská, Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha budou spolupracovat na rozvoji energetického hospodářství a vodíkových technologií 24.05.2022

  Trojstranné memorandum, týkající se vzájemné spolupráce při rozvoji, provozování, financování a modernizaci energetického hospodářství v rámci Sportovního areálu Eden, podepsala dnes Pražská plynárenská, Pražská energetika a Sportovní Klub Slavia Praha.

 • Pražská energetika spustila nejrychlejší dobíjecí stanici v Praze. Má obrovský výkon - 300 kW 13.05.2022

  Pražská energetika zprovoznila na území hlavního města Prahy další ultrarychlou dobíjecí stanici, která se stala zároveň nejvýkonnější stanicí v celé metropoli. Hypercharger nabídne výkon 300 kW.

 • S čipem od PRE lze dobíjet elektromobil ve všech sousedních státech, nově také na Slovensku a v Polsku 21.04.2022

  Pražská energetika rozšiřuje svou síť dobíjecích stanic také do Polska a na Slovensko. PRE s více než 360 veřejnými dobíjecími stanicemi v České republice zpřístupnila svým zákazníkům možnost dobíjet také v síti Greenway na Slovensku a v Polsku a rovněž v síti Západoslovenské energetiky. Vzájemnou spoluprací s těmito partnery tak Pražská energetika uzavřela pomyslný kruh všech našich sousedních zemí.

 • Lídři e-mobility v ČR založili Elektromobilní platformu 30.03.2022

  Elektromobilita se rapidně rozvíjí a je potřeba aktivně uchopit všechny příležitosti, které nabízí. Rostoucí potřeba koncepčního rozvoje této oblasti vedla hlavní průmyslové hráče k založení Elektromobilní platformy. Zakládajícími členy jsou společnosti ČEZ, ŠKODA AUTO, PRE, E.ON a za akademickou sféru ČVUT.

 • Pražská energetika upravuje ceny za dobíjení elektromobilů v síti PREpoint 01.03.2022

  Společnost Pražská energetika aktualizuje ceny za dobíjení elektromobilů. Důvodem pro úpravu je celkový růst cen na velkoobchodním energetickém trhu. PRE také v posledních měsících významně pokročila v rozvoji sítě dobíjecích stanic PREpoint. Nový ceník bude platit od 1. 4. 2022.

 • Pražská energetika upravuje ceny elektřiny 04.02.2022

  Vzhledem k přetrvávajícím vysokým cenám elektřiny na velkoobchodním trhu musí také Pražská energetika (dále jen PRE) upravit ceny elektřiny. Poslední úprava proběhla v loňském roce ještě před skokovým nárůstem velkoobchodních cen elektřiny a ukončením dodávek některých alternativních dodavatelů. PRE se tak podařilo udržet nízké ceny pro své zákazníky během celého energeticky náročného zimního období a topné sezóny.

 • Pražská energetika na severní Moravě otevřela hned trojici veřejných dobíjecích stanic v síti PREpoint 27.01.2022

  PRE zprovoznila své nové dobíjecí stanice v Novém Jičíně, v Havířově a v Opavě. Využila přitom dokonce tři naprosto rozdílné dobíjecí technologie. V Opavě u provozovny Alza.cz byla instalována stanice Voltdrive s výkonem 2 x 22kW. V Novém Jičíně na čerpací stanici Benzina je v provozu stanice ABB s výkonem 50 kW a nakonec v Havířově u čerpací stanice EuroOil stojí Hypercharger Alpitronic o výkonu 75 kW. Zde už pak hovoříme o ultrarychlém dobíjení.

 • PRE otevřela svoji nejvýkonnější dobíjecí stanici pro elektromobily, současně jde o 300. dobíjecí stanici v síti PREpoint 14.01.2022

  Pražská energetika zprovoznila svoji nejvýkonnější a nejrychlejší veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Hypercharger Alpitronic je umístěn v Praze 11, nedaleko nájezdu na dálnici D1 Praha – Šeberov, na parkovišti v ulici U Kunratického lesa 1801.

 • Pražská energetika otevírá „elektromobilní“ dveře do zahraničí 25.10.2021

  Pražská energetika ve spolupráci se společností SMATRICS rozšiřuje svou síť dobíjecích stanic do Rakouska. PRE s více než 280 veřejnými dobíjecími stanicemi PREpoint na území České republiky otevřela svým zákazníkům možnost dobíjet také v Rakousku, a to v síti SMATRICS. Tím tak PRE jako první mezi českými provozovateli dobíjecí infrastruktury překročila hranice naší republiky.

 • Dohoda o energetických úsporách mezi MPO a PRE 04.10.2021

  K dobrovolné dohodě o úsporách energie s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) se připojila společnost Pražská energetika (PRE). Skupina tak počítá s tím, že bude do roku 2031 zvyšovat energetickou účinnost. Dohodu v pondělí v Praze podepsali vicepremiér a ministr průmysl a obchodu Karel Havlíček a předseda představenstva PRE Pavel Elis.

 • Řidiči mohou využít již 25 rychlodobíjecích stanic v síti PREpoint u čerpacích stanic EuroOil 15.09.2021

  Společnosti Pražská energetika, a. s., a ČEPRO, a. s., dnes v Praze na Harfě slavnostně otevřely již 25. rychlodobíjecí stanici PREpoint o výkonu 75 kW v síti EuroOil. Do konce roku 2021 nainstaluje PRE celkem 40 dobíjecích stanic v síti EuroOil. U všech čerpacích stanic EuroOil je možné dobíjet elektromobily výkonem 75 kW s možností budoucího navýšení až na 150 kW.

 • PRE prošla úspěšně obtížným rokem 2020 a posílila své postavení na trhu 23.06.2021

  Rok 2020 zásadním způsobem ovlivnila světová pandemie nového typu koronaviru. Opatření přijatá k zamezení šíření nákazy způsobila mimořádně hlubokou recesi, došlo k výraznému poklesu poptávky po dodávce energií. Na vývoj epidemiologické a hospodářské situace velmi rychle reagovala také Pražská energetika. Podařilo se velmi rychle implementovat celou řadu mimořádných opatření k zajištění dodávek elektřiny a plynu, zajištění bezpečného a bezporuchového chodu kritické infrastruktury, distribučních sítí a zajištění služeb konečným zákazníkům.

 • Pro dobíjecí stanice PRE a E.ON stačí jen jeden čip 02.06.2021

  Pražská energetika a společnost E.ON spojily síly a vzájemně zpřístupnily své dobíjecí stanice pro své registrované zákazníky. Znamená to, že zákazník PRE bude moci s čipem od PRE využívat pro dobíjení nejen síť stanic PREpoint, ale také veřejnou dobíjecí síť E.ON Drive. To platí samozřejmě i obráceně, tedy klienti s kartou E.ON mohou dobíjet nejen v síti E.ON Drive, ale i v síti PREpoint.

 • Řidiči mohou využít již deset rychlodobíjecích stanic v síti PREpoint u čerpacích stanic OMV 01.03.2021

  Společnosti Pražská energetika a OMV dnes v Prostějově slavnostně otevřely již desátou rychlodobíjecí stanici PREpoint. Do konce roku 2021 nainstaluje PRE dobíjecí stanice u celkem 44 čerpacích stanic OMV. U všech stanic OMV je možné dobíjet elektromobily výkonem 50 kW nebo 75 kW s možností budoucího navýšení až na 150kW.

 • Pražská energetika upravuje ceny za dobíjení elektromobilů v síti PREpoint 11.01.2021

  Pražská energetika neustále rozšiřuje svou síť dobíjecích stanic. V současnosti má síť PREpoint již 122 veřejných dobíjecích stanic, z nichž 36 je vysoce výkonných DC stanic a 86 standardních AC stanic. Dobíjecí stanice PREpoint se nacházejí především v Praze a postupně přibývají na celém území České republiky.

 • Pražská energetika, a. s., opět otevírá své pobočky 03.12.2020

  Protiepidemiologický systém (PES) posunul Česko do stupně 3, což mimo jiné znamená, že se na základě rozhodnutí Vlády ČR také otevírají všechny pobočky Zákaznického centra Pražské energetiky (dále jen PRE). Mimo jiné jde konkrétně o obchodní kanceláře Adria v Jungmannově ulici v Praze 1 a ve Vladimírově ulici na Praze 4.

 • Pražská energetika, a. s., má novou mobilní aplikaci pro dobíjení a dosáhla mety 100 dobíjecích stanic PREpoint 30.11.2020

  Pražská energetika pokořila metu 100 dobíjecích stanic a má navíc novou mobilní aplikaci pro dobíjení. Svým zákazníkům přichystala rovněž speciální vánoční překvapení – dobíjení zcela ZDARMA!

 • Pražská energetická síť se modernizuje – počty jejích „chytrých“ prvků se zvyšují 02.10.2020

  Pražská distribuční síť dosáhla významného jubilea. V rámci budování smart grid byla 2. října letošního roku úspěšně zprovozněna již 100. chytrá stanice, s jejíž pomocí je PREdistribuce, a. s., zase o krok dál na cestě zvyšování spolehlivosti a kvality dodávek elektrické energie v hlavním městě Praze. Významnou roli hraje také v rozvoji elektromobility, využití obnovitelných zdrojů a dalších technologií.

 • Skupině PRE v roce 2019 vzrostly celkové výnosy o více než 8 procent 25.06.2020

  V roce 2019 se PRE dařilo dále naplňovat svoji růstovou strategii. Hodnota dosaženého hrubého zisku před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) dosáhla výše 5 051 mil. Kč a poprvé v historii společnosti tak překročila hodnotu 5 mld. Kč. Tento výsledek představuje oproti předchozímu roku navýšení o 3,7 %. Konsolidovaný čistý zisk po zdanění pak činil 2 851 mil. Kč. Celkové výnosy vzrostly o 8,1 procenta na 21,89 miliardy Kč.

 • Karta CCS je klíčem, který odemyká veřejné dobíjecí stanice Pražské energetiky 08.04.2020

  I v této složité době plné různých omezení v souvislosti s nařízením vlády ČR v boji proti nákaze koronavirem se PRE věnuje nadále rozvoji elektromobility. Společnosti Pražská energetika, a. s., a CCS Česká společnost pro platební karty s. r. o. právě zahájily úzkou spolupráci v oblasti dobíjení elektromobilů.

 • Pozor na novou „fintu“ energetických šmejdů 27.03.2020

  Aktuální tisková zpráva Energetického regulačního úřadu upozorňuje na několik případů, kdy tzv. energetičtí šmejdi zneužili současné situace a nabízeli roušky proti podpisu. Ve skutečnosti šlo ale o podpis pod smlouvou o změně dodavatele a jak upozorňuje Pražská energetika (dále jen PRE), tento se nešvar objevil také v hlavním městě.

 • MIMOŘÁDNÁ opatření přijatá Skupinou PRE proti šíření koronaviru COVID-19 17.03.2020

  Zajištění plynulé dodávky elektřiny pro hlavní město Prahu a město Roztoky u Prahy je pro PRE jednoznačnou prioritou. Proto vedení společnosti Pražská energetika rozhodlo o přijetí mimořádných preventivních opatření v rámci boje proti šíření koronaviru. Opatření vstoupila v platnost 16. 3. 2020 a jsou průběžně aktualizována v závislosti na vývoji situace.

 • Rok 2019 z pohledu PREmobility 03.02.2020

  Pražská energetika, a. s., se významně podílí na budování infrastruktury pro nástup elektromobility nejen v Praze, ale i na území celé ČR. Provozuje síť veřejných dobíjecích stanic PREpoint, nabízí řešení pro dobíjení elektroaut firemních flotil, či pro domácí dobíjení. Jen v loňském roce se na dobíjecích stanicích sítě PREpoint spotřebovalo 210 MWh elektřiny.

 • První rychlodobíjecí stanice PRE v rámci dotačního programu skutečností 17.12.2019

  Pražská energetika (PRE) ve spolupráci s developerskou společností Property Trust v pondělí 16. 12. otevřela nový moderní dobíjecí park pro elektromobily na společném parkovišti s prodejnou Lidl v Čakovicích.

 • Dobíjecí síť pro elektromobily v Praze roste 10.12.2019

  Pražská energetika, a. s., (PRE) je se svou sítí PREpoint jedním z největších provozovatelů veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. S nárůstem elektromobility rozšiřuje tato společnost počet dobíjecích stanic a nyní v prosinci zaznamenala v této oblasti významný milník

 • Pražská energetika ceny elektřiny nezvyšuje, zákazníci s nejčastěji využívaným tarifem ještě ušetří! 29.11.2019

  Pražská energetika pro své zákazníky cenu elektřiny nyní v začátku topné sezóny nezvyšuje a nechystá se ji zvýšit ani od počátku příštího roku. PRE garantuje svým zákazníkům zachování stávající úrovně cen u většiny produktů minimálně do poloviny roku 2020. Příznivé jsou pro zákazníky PRE na území hlavního města Prahy i regulované ceny elektřiny za její distribuci. Například v nejčastěji užívaném tarifu pro běžné domácnosti D02 cena mírně klesne, k navýšení ceny nedojde ani v sazbě D25 při použití akumulačních spotřebičů.

 • Nová rozvodna v Karlíně zahájila po odzkoušení trvalý provoz 06.09.2019

  Oblast městské části Karlín zasáhla v srpnu 2002 ničivá povodeň, dnes se ale proměňuje na moderní čtvrť, která se dále dynamicky rozvíjí. Roste tu nespočet unikátních architektonických staveb a mezi ně jistě patří prosklená budova moderní 110/22 kV rozvodny. Vyrostla mezi ulicemi Rohanské nábřeží, Kelsenova a Pobřežní, v těsném sousedství architekty oceňované kancelářské budovy Main Point - sídla generálního ředitelství pojišťovny Kooperativa.

 • Pražská energetika spouští platební revoluci 21.06.2019

  Společnost Pražská energetika (PRE) a eYello CZ (Yello Energy) jsou prvními dodavateli energií, kteří nabízejí svým zákazníkům platby pomocí speciálního QR kódu v rámečku. Autorem tohoto převratného řešení je společnost Red Eggs.

 • Hospodaření Skupiny PRE v roce 2018 potvrdilo stoupající trend růstu společnosti 20.06.2019

  Rok 2018 byl z pohledu všeobecného hospodářského vývoje české ekonomiky ve znamení intenzivního růstu. Domácí ekonomika posílila o 3 %. K růstu HDP přispěla především domácí poptávka, zvláště tvorba hrubého fixního kapitálu a výdaje na konečnou spotřebu domácností. Cena elektřiny se v loňském roce na Pražské energetické burze zvyšovala a za dodávky na následující rok se tak postupně dostala až k hodnotám výrazně převyšujícím 50 EUR/MWh. Zároveň došlo k nárůstu spotřeby elektřiny oproti předchozímu roku, a to jak na území Prahy, tak i v celé ČR. Celková spotřeba elektřiny v ČR dosáhla hodnoty 62,2 TWh, což oproti roku 2017 představuje nárůst o 0,5 %.

 • Společnost VOLTCOM se stala členem Skupiny PRE 24.05.2019

  Před několika dny Pražská energetika ukončila akviziční projekt, jehož cílem bylo získání společnosti z oblasti projektování, inženýringu a výstavby v sítích nízkého a vysokého napětí, kdy dceřiná společnost PREdistribuce (PREdi) dosud zadávala zakázky převážně externím společnostem. Absence vlastních kapacit ve Skupině PRE pro zajištění elektromontážních činností zejména v oblasti modernizace distribučních trafostanic (dTS) byla proto hlavním impulzem k zahájení projektu, na jehož konci byla akvizice společnosti VOLTCOM.

 • Pražská energetika a Penny Market společně podporují elektromobilitu 10.04.2019

  V Praze 10. dubna 2019 Úspěšnou budoucí spolupráci při rozvoji elektromobility zahájila Pražská energetika, a. s., a Penny Market, s.r.o., provozovatel více než 380 prodejen v ČR slavnostním otevřením dobíjecí stanice při zahájení provozu nově otevřené prodejny Penny v Praze – Uhříněvsi ve čtvrtek 4. dubna 2019.

 • Další rychlodobíjecí stanice pro Prahu 12.02.2019

  Nová rychlonabíjecí stanice pro řidiče elektromobilů stojí v areálu obchodního centra Metropole Zličín. Spadá do nabíjecí sítě Pražské energetiky PREpoint a mohou se u ní současně dobíjet dvě elektroauta. Je to již pátá rychlodobíjecí stanice PRE na území Prahy.

 • Síť dobíjecích stanic pro elektromobily PREpoint výhradně s elektřinou z obnovitelných zdrojů 29.01.2019

  Pražská energetika, a. s., zaznamenává vzestup elektromobility i díky své síti veřejných dobíjecích stanic PREpoint. Praha 29. 1. 2019: Pražská energetika, a. s., (dále jen PRE) letos uzavírá první desetiletí aktivit na poli elektromobility. Jako jeden z průkopníků tohoto alternativního způsobu dopravy provozuje síť veřejných dobíjecích stanic, s názvem PREpoint.

 • Skupina PRE se rozrůstá o další společnost 06.12.2018

  Praha 3. 12. 2018: V poslední listopadový den se stala společnost FRONTIER TECHNOLOGIES, s.r.o., (dále jen Frontier Technologies) součástí skupiny PRE a to prostřednictvím společnosti PREměření, a. s.Frontier Technologies vstoupila na trh energetických úspor v oblasti systémů umělého osvětlení s prvními projekty v roce 2011 a dnes patří mezi významné hráče v tomto oboru na území České i Slovenské republiky s referencemi i mimo toto území.

 • Nová rozvodna v Karlíně zahájila provoz 19.09.2018

  Praha 19. 9. 2018: Pražský Karlín se po ničivé povodni v srpnu roku 2002 postupně proměňuje v moderní městskou čtvrť v souladu s nejmodernějšími architektonickými trendy. Roste tu nespočet unikátních staveb a mezi nimi je nejmladší budova rozvodny 110/22kV, kterou vlastní společnost PREdistribuce, a. s., která je dceřinou společností Pražské energetiky. Nová rozvodna se stává zásadním energetickým bodem, který bude do budoucna zásobovat elektřinou celou rozvíjející se oblast Rohanského ostrova, Invalidovny a jejich blízkého okolí.

 • Dobíjení elektromobilu na PREpointech – kdokoliv a kdykoliv na jeden klik. 19.09.2018

  Dobrá zpráva pro majitele elektroaut v celé ČR přichází z Pražské energetiky. Od začátku letošního září již v síti dobíjecích stanic PREpoint nepotřebují speciální čip, kartu a ani se nemusí nikde registrovat. Stačí mít mobilní telefon, načíst QR kód a zahájit nabíjení.

 • Pražská energetika, a. s., je na vysoké teploty připravena 03.08.2018

  Vysoké teploty, které v současné době panují v České republice, mají vliv na spotřebu elektřiny v Praze. V posledních letech zatížení energetické soustavy v letních měsících vzrůstá a je způsobeno především větším počtem klimatizací, hlavně pak v průmyslových nebo administrativních budovách. Roste však i počet odběrných míst - zejména obchodně-administrativních center a moderních obytných celků, které dále zvyšují spotřebu elektřiny.

 • Společnost PREdistribuce zřídila bezplatnou telefonní linku pro hlášení poruch 25.07.2018

  800 823 823 - je nová bezplatná telefonní linka pro hlášení poruch v síti PREdistribuce. Toto číslo bude v provozu od středy 25. 7. 2018.

 • Zcela nový typ nabíjecích stanic v Praze 29.06.2018

  Praha 28. 6. 2018: Pražská energetika se svojí dceřinou společností PREdistribuce připravily pro uživatele elektroaut zcela nový způsob dobíjení elektromobilů. Jde o tzv. wallboxy – tedy nástěnné nabíjecí stanice umístěné na objektech distribučních trafostanic, ke kterým je příjezd pro automobily. Takových trafostanic jsou po celé Praze stovky a stojí převážně v obytných celcích, sídlištích apod.

 • Valná hromada PRE potvrdila dobré hospodaření společnosti 20.06.2018

  Praha 20. června 2018 – Rok 2017 byl dalším rokem dynamického růstu české ekonomiky, z tohoto pozitivního vývoje profitovala také Skupina PRE, a to i navzdory pokračujícímu konkurenčnímu tlaku ve všech prodejních segmentech. Cena elektrické energie na Pražské energetické burze se v loňském roce postupně zvyšovala, přičemž růst cen akceleroval především v druhém pololetí. Cena dodávek na následující rok se meziročně zvýšila zhruba o třetinu. Současně došlo k nárůstu spotřeby elektřiny oproti předchozímu roku, a to jak na území Prahy, tak i v celé ČR.

 • Vliv mrazivého počasí na spotřebu elektřiny v Praze 02.03.2018

  Poslední mrazivý týden nepřinesl v Praze rekordní hodnoty spotřeby elektřiny. Přestože energetická síť v celé České republice hlásí rekordní vytížení, v Praze stále platí, že nejvyšší momentální odběr byl dosažen v roce 2010 v hodnotě 1209 MW.

 • Energetická síť na Václavském náměstí v Praze projde rekonstrukcí 01.03.2018

  PREdistribuce, a. s., která se v hlavním městě stará o energetickou síť, zahájí v dolní polovině Václavského náměstí v Praze v březnu letošního roku realizaci stavební úpravy s cílem rekonstruovat a modernizovat původní kabelovou energetickou sít.

 • Unikátní řešení městské nabíjecí infrastruktury v Pražských Holešovicích 01.02.2018

  Skupina PRE otevírá pro veřejnost novou rychlonabíjecí stanici pro elektromobily s výrobou elektřiny ze solárních panelů a s ukládáním elektřiny do akumulátorů. V rámci pilotního projektu ověří, zda mohou akumulační zařízení přispět k bezproblémovému rozvoji infrastruktury pro elektromobilitu a ke stabilitě energetické sítě v Praze.

 • Chytré lampy v parcích Prahy 2 šíří wi-fi a mají SOS 23.01.2018

  Místostarosta Prahy 2 Jan Korseska představil v úterý 23. ledna 2018 na Folimance moderní osvětlovací zařízení, které městská část ve spolupráci s PRE instalovala jako první v metropoli. Druhá lampa stojí v Riegrových sadech, v průběhu roku přibydou v Praze 2 ještě další tři.

 • Sdílení elektromobilů pro Prahu 09.10.2017

  Občané a pražské firmy mohou od 9. října 2017 využívat k cestám po Praze flotilu 15 moderních elektromobilů Volkswagen e-Golf. Společnost CAR4WAY, na základě strategického partnerství s Pražskou energetikou, zahajuje pilotní projekt Sdílení elektromobilů pro Prahu. Jde o unikátní projekt, který se opírá o vyspělou technologii, moderní trend sdílení automobilů a zaměření na ekologicky udržitelnou mobilitu.

 • Valná hromada PRE potvrdila dobré hospodaření společnosti v roce 2016 21.06.2017

  V roce 2016 dosáhla Skupina PRE historicky nejlepšího hospodářského výsledku. Konsolidovaný zisk (EBITDA) dosáhl hodnoty 4 589 mil. Kč, zisk z běžné činnosti činil po zdanění 2 752 mil. Kč. Výsledek tak na úrovni EBITDA překonal výsledek roku 2015 o 6,8 % a na úrovni zisku z běžné činnosti po zdanění o 9,1 %.

 • S fotovoltaikou od PRE šetříte peníze i životní prostředí 27.03.2017

  (Praha 27. 3. 2017): Novela energetického zákona platná od 1. 1. 2016 otevřela prostor pro domácí výrobu elektřiny do 10 kWp instalovaného výkonu, tedy instalaci panelů o ploše kolem 70 m2, bez nutnosti vyřízení licence od Energetického regulačního úřadu (ERÚ) jako oprávnění k podnikání. Proces vybudování fotovoltaické elektrárny (FVE) je tudíž pro zákazníka jednodušší a výhodnější. Pořízení vlastní sluneční elektrárny pro běžnou domácnost nepředstavuje přílišnou administrativní zátěž, která by některé zájemce mohla odradit.

 • PRE NENÍ JEN ELEKTŘINA 24.02.2017

  Umělecká výstavní „galerie pre“ společnosti Pražská energetika ve Vršovicích v ulici Na Hroudě patří mezi významné moderní síně na území hl. města Prahy, kam nachází cestu stále více návštěvníků.

 • Chytré lampy PRE potvrdily zhoršenou smogovou situaci v Praze 25.01.2017

  Chytré lampy PRE potvrdily v rámci svého pilotního provozu, že v Holešovicích a Vršovicích je nejhorší smogová situace od konce listopadu loňského roku.

 • Chytré lampy v Praze 29.11.2016

  Do hlavního města Prahy vstoupily „chytré lampy“. Nová technologie je součástí chytrých sítí, které by v budoucnu měly protkat velká města. Zvýší se komfort i bezpečnost jejich obyvatel. Kromě toho bude tento systém chránit životní prostředí. O jejich instalaci se zasloužila Pražská energetika ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a společností Rozvojové projekty, a. s., která provozuje Výstaviště Praha Holešovice.

 • Valná hromada PRE potvrdila dobré hospodaření společnosti 24.06.2016

  Praha 23. června 2016 – Rok 2015 byl rokem dynamického růsty české ekonomiky. Z tohoto pozitivního vývoje profitovala také Skupina PRE, a to i navzdory pokračujícímu konkurenčnímu tlaku ve všech prodejních segmentech, složitým rámcovým podmínkám, nadále klesajícím cenám elektřiny na velko¬obchodním trhu a nepříznivému vývoji počasí, kdy se stejně jako v předchozím roce opakovala mírná zima.

 • Pražská energetika uvádí na trh novou službu Instalace a servis fotovoltaických elektráren 21.06.2016

  Pražská energetika (PRE) přichází od poloviny června s novou službou Instalace a servis fotovoltaických elektráren. Služba je určená primárně pro domácnosti vlastnící rodinný dům nebo chalupu, které mají zájem o solární elektrárnu s instalovaným výkonem do 10 kWp bez nutnosti vlastnit licenci na výrobu elektřiny. Součástí nabídky je také speciální produkt FVE, díky němuž zákazníci ušetří na dodávce elektřiny. Pro případné zájemce připravila PRE i výhodné financování samotné výstavby.

 • Ocenění Superbrands 2016 pro značku PRE 17.03.2016

  Značka PRE reprezentující společnosti Skupiny PRE (Pražská energetika, a. s., PREdistribuce, a. s., PREměření, a. s., a eYello CZ, k. s.) získala prestižní ocenění Superbrands 2016. Titul Superbrands, který je v České republice udělován po svém obnovení již čtvrtým rokem, získávají pouze značky, které projdou vícekolovým výběrovým řízením čítajícím mimo jiné spotřebitelský průzkum agentury GfK. V poslední fázi má rozhodující slovo expertní komise Brand Council.

 • Nový produkt PREekoproud - stoprocentní zelená elektřina dostupná každému 12.01.2016

  Pražská energetika nabízí od ledna svým zákazníkům nový produkt – PREekoproud. Novinka navazuje na produkt PREKO, který měla společnost v nabídce do konce minulého roku, ale oblast tak zvaných zelených produktů posouvá o velký krok vpřed. Zatímco u produktu PREKO zákazníci přispívali formou přirážky k běžné elektřině na projekty podporující životní prostředí, s produktem PREekoproud získávají dodávku stoprocentní zelené elektřiny, jejíž zajištění je certifikováno renomovanou společností TÜV NORD Czech. Za „zelenou“ elektřinu PRE označuje elektrickou energii, která je vyrobena postupem šetrným k životnímu prostředí, neboli je vyrobena z obnovitelných zdrojů. Většina „zelené“ elektřiny pro PRE pochází z bioplynových stanic (69 %) a vodních elektráren (28 %), zbytek je z fotovoltaických elektráren.