Karta CCS je klíčem, který odemyká veřejné dobíjecí stanice Pražské energetiky

Karta CCS je klíčem, který odemyká veřejné dobíjecí stanice Pražské energetiky. PRE navíc uvádí do provozu další rychlo-dobíjecí stanice v Klecanech a v pražském obchodním centru DBK.

I v této složité době plné různých omezení v souvislosti s nařízením vlády ČR v boji proti nákaze koronavirem se PRE věnuje nadále rozvoji elektromobility. Společnosti Pražská energetika, a. s., a CCS Česká společnost pro platební karty s. r. o. právě zahájily úzkou spolupráci v oblasti dobíjení elektromobilů. Na vyžádání u CCS mohou její klienti obdržet kartu, která jim mimo standardního čerpaní a dalších služeb rovněž umožní přístup do celé veřejné sítě dobíjecích stanic Pražské energetiky pod názvem PREpoint. Ta aktuálně čítá přes 81 dobíjecích stanic a kromě kvalitního pokrytí Prahy a okolí, lze stanice nalézt rovněž v Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, České Lípě, Liberci, Pardubicích, Brně a Ostravě. 

CCS Česká společnost pro platební karty s. r. o. je předním poskytovatelem palivových karet a GPS monitoringu vozidel CCS Carnet, se kterým se řadí k významným poskytovatelům telematických řešení na evropském trhu. Zároveň je prvním a doposud jediným vydavatelem palivových karet v České republice, která službu dobíjení elektromobilů přiřadila do svého portfolia, k dalším unikátním službám, jako je platba v servisech nebo parkovného.

Pražská energetika, a. s., aktivně rozšiřuje síť svých dobíjecích stanic PREpoint. Nedávno uvedla do provozu další ultrarychlou dobíjecí stanici v Klecanech na severním okraji Prahy u dálnice D8 směr Ústí nad Labem. Jedná se o dobíjecí stanici Alpitronic Hypercharger s výkonem 75 kW, která je již nyní připravena pro rozšíření na výkon 150 kW. Druhou dobíjecí stanici (ABB o výkonu 50 kW) PRE otevřela v obchodním centru DBK na Praze 4 – Budějovická, která je strategicky umístěna v blízkosti významných administrativních budov. U obou stanic se mohou dobíjet zároveň dvě vozidla.

81 – to je aktuální počet dobíjecích stanic PREpoint, u kterých se může dobíjet bezmála 130 elektromobilů. Společnost Pražská energetika, a. s., reaguje na aktuální vývoj situace kolem nás také výraznou podporou elektromobility v ČR a to tím, že zachovává současné ceny za odebranou energii do elektromobilů až do konce roku 2020. PRE cenově nerozlišuje pomalé, rychlé, ani ultra rychlé dobíjení – účtuje jen podle odebraných kilowattů a případně času stráveného na dobíjecích stanicích. Tímto se tak Pražská energetika, a. s., stává nejlevnějším provozovatelem dobíjecích stanic na území ČR.

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,

která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. PRE je jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji téměř sedmi stům tisícům odběratelů.
Společně s dalšími dceřinými společnostmi PREměření a. s., PREzákaznická, a. s., eYello k. s., KORMAK Praha a. s., a PREnetcom, a. s., zajišťuje veškerý servis obsluhy zákazníků, doplňkové služby v energetice, stavební a montážní práce a další činnosti související s energetikou.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897 a současná akciová společnost vznikla k 1. 1. 1994. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny včetně kompletního servisu.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy:

TZ - Karta CCS je klíčem, který odemyká veřejné dobíjecí stanice Pražské energetiky.  (440 kB)