Pražská energetika a OMV otevřela 40. nabíjecí stanici pro elektromobily. Současně jde již o 400. veřejnou dobíjecí stanici v síti PREpoint

Praha – 25. července 2022

- OMV i PRE jsou průkopníky rozvoje elektromobility v ČR. OMV ve spolupráci s PRE pokračuje v projektu instalace rychlodobíjecích stanic, k dispozici jsou již u 40 čerpacích stanic
- Rychlodobíjení je řidičům k dispozici již skoro na třetině všech čerpacích stanic OMV v ČR
- Pražská energetika má nyní ve své síti PREpoint v provozu již 400 veřejných dobíjecích stanic, u kterých se může najednou dobíjet přes 800 elektromobilů.

V rámci první fáze společného projektu OMV a PRE byla dnes zprovozněna rychlodobíjecí stanice PREpoint již na 40. čerpací stanici OMV na odpočívce Mikulášov (95. kilometr dálnice D1) ve směru z Prahy do Brna. Majitelé elektromobilů tak mohou dobíjet svá auta už skoro na třetině z celkového počtu 140 čerpacích stanic OMV v České republice.

OMV vychází vstříc rostoucí skupině majitelů elektromobilů i hybridních automobilů již od roku 2019. V rámci strategické podpory elektromobility byly během posledního roku a půl instalovány rychlodobíjecí stanice PREpoint již na 40 čerpacích stanicích OMV v ČR.

Veřejné dobíjecí stanice PREpoint umožňují využít 50 nebo 75 kW s tím, že výkon některých z nich bude možné dle poptávky a vytíženosti v budoucnu zvýšit až na 150 kW. Díky umístění jednotek přímo u čerpacích stanic mohou řidiči během nabíjení využít zázemí OMV k osvěžení a občerstvení.

PRE je doslova průkopníkem výstavby dobíjecích stanic v České republice. Svoji první veřejnou dobíjecí stanici zprovoznila na začátku roku 2011 v Praze na Chodově. V tuto chvíli má Pražská energetika ve své síti PREpoint již 400 veřejných dobíjecích stanic, u kterých se může najednou dobíjet přes 800 elektromobilů.

„Strategická spolupráce s Pražskou energetikou nám umožňuje ve velmi krátké době vybavit velkou část našich čerpacích stanic rychlodobíječkami pro elektromobily. Tento projekt vychází z naší firemní filozofie We Care More, v rámci níž se snažíme vycházet vstříc všem řidičům. A protože chceme majitelům vozů na alternativní pohon poskytnout zázemí a služby na nejvyšší úrovni, zvyšujeme současně kvalitu všech našich dalších služeb. Příkladem je právě proběhlá investice 32 milionů korun do modernizace kávovarů na čerpacích stanicích OMV a spolupráce s profesionálním baristou, který dohlíží na nejvyšší kvalitu kávy,“ říká Michal Janda, marketingový manažer společnosti OMV Česká republika.

„Pražská energetika dlouhodobě a usilovně pracuje na tom, aby byla veřejná dobíjecí infrastruktura dostupná po celé České republice. OMV je provozovatelem prémiových čerpacích stanic na významných dopravních uzlech, kde dobíjecí infrastruktura pro elektromobily jednoduše nesmí chybět. Proto jsem velice rád, že takto společně tvoříme páteřní síť dobíjecích stanic v ČR. A navíc je tato síť již nyní připravená na ultra rychlé dobíjení a plný nástup elektromobility u nás,“ dodává Vojtěch Fried z oddělení Rozvoj elektromobility v PRE.

Do všech dobíječek v síti PREpoint je navíc dodávána stoprocentně zelená energie pocházející z obnovitelných zdrojů. Platba za dobití elektromobilu je možná čipem, případně přes QR kód a platební bránu. K dobíjení je možné využít i čipy smluvních roamingových partnerů.

Pro uživatelsky příjemnou obsluhu dobíjecích stanic má Pražská energetika také moderní mobilní aplikaci PREcharge, jejíž velkou výhodou je možnost vyhledávání dobíjecích stanic PREpoint na aktualizované mapě s detailními informacemi o každé stanici včetně jejího výkonu a aktuální dostupnosti.

Doplňující informace

Skupina PRE je stabilní a prosperující uskupení v oblasti energetiky s dlouholetou tradicí na českém trhu. Skupina
PRE je se svými více než 820 tis. odběrnými místy třetím největším dodavatelem elektřiny v České republice a
prostřednictvím své největší dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., také provozovatelem nejspolehlivější
distribuční sítě v ČR. V rámci své činnosti podporuje využívání moderních technologických řešení a poskytuje
poradenství v oblasti zavádění inovativních technologií a dosahování energetických úspor. Mezi základní aktivity
Skupiny PRE patří prodej, obchodování s elektřinou a plynem po celém území ČR, distribuce elektřiny, její výroba
a doplňkové energetické služby. 
Další informace naleznete na www.pre.cz

OMV Česká republika, s. r. o. 
Společnost OMV Česká republika, s. r. o., s centrálou v Praze působí na českém trhu od roku 1991. V České republice provozuje aktuálně celkem 140 čerpacích stanic na strategických místech, a kromě prodeje špičkových paliv se zaměřuje na maximální kvalitu souvisejících služeb. Na základě filozofie značky „We Care More“ a snaze vyjít vstříc i nejnáročnějším očekáváním řidičů dochází nyní k celkové revitalizaci sítě čerpacích stanic OMV do moderního konceptu VIVA, který respektuje nejmodernější trendy v oblasti designu a komfortu. Zákazníci čerpacích stanic OMV VIVA mohou ochutnat například čerstvě připravované občerstvení, čerstvě mletou Fairtrade kávu a využít mnoha doprovodných služeb. OMV Česká republika, s. r. o., přímo zaměstnává téměř 70 lidí a prostřednictvím své sítě čerpacích stanic vytvořila více než 2 000 pracovních míst.


TZ -  Pražská energetika a OMV otevřela 40. nabíjecí stanici pro elektromobily. Současně jde již o 400. veřejnou dobíjecí stanici v síti PREpoint (208 kB)