Pražská energetika ceny elektřiny nezvyšuje, zákazníci s nejčastěji využívaným tarifem ještě ušetří!

Praha 29. 11. 2019

Pražská energetika pro své zákazníky cenu elektřiny nyní v začátku topné sezóny nezvyšuje a nechystá se ji zvýšit ani od počátku příštího roku. PRE garantuje svým zákazníkům zachování stávající úrovně cen u většiny produktů minimálně do poloviny roku 2020. Příznivé jsou pro zákazníky PRE na území hlavního města Prahy i regulované ceny elektřiny za její distribuci. Například v nejčastěji užívaném tarifu pro běžné domácnosti D02 cena mírně klesne, k navýšení ceny nedojde ani v sazbě D25 při použití akumulačních spotřebičů.

Domácností, které elektřinou netopí ani neohřívají vodu, je v Praze naprostá většina. V sazbě D02, kterou tyto domácnosti využívají, dojde v příštím roce k poklesu regulované částky za distribuci, takže zákazníci Pražské energetiky ještě ušetří. Podobné je to i pro topnou sazbu pro akumulační kamna D25, kde zůstává cena minimálně stejná.
To je příznivá zpráva pro velkou většinu zákazníků Pražské energetiky na území hlavního města Prahy, kterým poklesne od Nového roku celková cena za dodávku elektřiny! Detailní informace budou pro zákazníky samozřejmě součástí nového ceníku PRE, který bude od 1. ledna příštího roku na stránkách www.pre.cz a také na pobočkách PRE.
Výše uvedenými fakty o cenách elektřiny pro rok 2020 reaguje Pražská energetika na nepřesné informace uvedené v některých médiích.

 

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,

která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. PRE je jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji téměř sedmi stům tisícům odběratelů.
Společně s dalšími dceřinými společnostmi PREměření a. s., PREzákaznická, a. s., eYello k. s., KORMAK Praha a. s., a PREnetcom, a. s., zajišťuje veškerý servis obsluhy zákazníků, doplňkové služby v energetice, stavební a montážní práce a další činnosti související s energetikou.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897 a současná akciová společnost vznikla k 1. 1. 1994. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny včetně kompletního servisu.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy:

TZ -Pražská energetika ceny elektřiny nezvyšuje, zákazníci s nejčastěji využívaným tarifem ještě ušetří! (433kB)