Řidiči mohou využít již 25 rychlodobíjecích stanic v síti PREpoint u čerpacích stanic EuroOil

Praha 15. 9. 2021

  • Společnosti Pražská energetika, a. s., a ČEPRO, a. s., dnes v Praze na Harfě slavnostně otevřely již 25. rychlodobíjecí stanici PREpoint o výkonu 75 kW v síti EuroOil.
  • Do konce roku 2021 nainstaluje PRE celkem 40 dobíjecích stanic v síti EuroOil.
  • U všech čerpacích stanic EuroOil je možné dobíjet elektromobily výkonem 75 kW s možností budoucího navýšení až na 150 kW.

Společnost Pražská energetika systematicky rozvíjí svou síť veřejných dobíjecích stanic PREpoint nejen v Praze, ale na celém území České republiky. Síť čerpacích stanic EuroOil je u nás největším národním provozovatelem čerpacích stanic.

Díky vzájemné smlouvě obě společnosti Pražská energetika a ČEPRO budují tzv. páteřní síť vysoce výkonných dobíjecích stanic, která vychází z Národního akčního plánu Čisté mobility a má za cíl zajistit dostupnost tohoto alternativního paliva napříč Českou republikou.

V síti čerpacích stanic EuroOil přibude jen do konce tohoto roku 40 nových míst pro dobíjení elektromobilů.

„Dnešním dnem spouštíme již 25. dobíjecí stanici v síti EuroOil, a jsem rád, že v rámci spolupráce již nyní pracujeme na rozšíření nabídky na dalších čerpacích stanicích v rámci této sítě benzinových pump,“ říká Vojtěch Fried, vedoucí oddělení Elektromobilita a Smart City společnosti Pražská energetika.

Budoucnost patří široké paletě energií od fosilních po alternativní zdroje. Pro různé typy dopravy se vyplatí využívat výhod jednotlivých druhů energie. „Společnost ČEPRO, jako spolehlivý zdroj a garant kvalitních pohonných hmot, napomáhá hladkému přechodu mezi fosilní a alternativní energií v dopravním modelu České republiky, při zachování dlouhodobé stability místního trhu,“ říká k tomu Petr Lux, vedoucí útvaru Alternativní energie společnosti ČEPRO.

ČEPRO a PRE navíc uzavřeli novou smlouvu o spolupráci, tentokrát na společnou výstavbu dalších 44 dobíjecích stanic na čerpacích stanicích EuroOil.

Doplňující informace

Skupina PRE je stabilní a prosperující uskupení v oblasti energetiky s dlouholetou tradicí na českém trhu. Skupina PRE je se svými více než 800 tis. odběrnými místy třetím největším dodavatelem elektřiny v České republice a prostřednictvím své největší dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., také provozovatelem nejspolehlivější distribuční sítě v ČR. V rámci své činnosti podporuje využívání moderních technologických řešení a poskytuje poradenství v oblasti zavádění inovativních technologií a dosahování energetických úspor. Mezi základní aktivity Skupiny PRE patří prodej, obchodování s elektřinou a plynem po celém území ČR, distribuce elektřiny, její výroba a doplňkové energetické služby.

Další informace naleznete na www.pre.cz


TZ - Řidiči mohou využít již 25 rychlodobíjecích stanic v síti PREpoint u čerpacích stanic EuroOil  (379 kB)