Pražská energetika spouští platební revoluci

21.06.2019

Společnost Pražská energetika (PRE) a eYello CZ (Yello Energy) jsou prvními dodavateli energií, kteří nabízejí svým zákazníkům platby pomocí speciálního QR kódu v rámečku. Autorem tohoto převratného řešení je společnost Red Eggs.

Praha, Česká republika, 20. června 2019 - PRE letos v dubnu implementovala jako první subjekt v České republice unikátní platební systém na platformě ILQpay QR kódu (takzvaného QR kódu v rámečku). Pomocí tohoto kódu lze jednoduše, bezpečně a rychle zaplatit platební kartou VISA či MasterCard, a to z chytrého mobilu či počítače.

Platba do 30 vteřin
Jak takové placení probíhá? Stačí tento QR kód v rámečku vytištěný na faktuře načíst mobilem nebo kliknout na kód zobrazený v elektronickém platebním dokumentu, potvrdit předvyplněné platební údaje a pak zaplatit online platební kartou prostřednictvím ČSOB brány. Celková doba zaplacení trvá zhruba 30 vteřin. “Kombinací dnes již klasických platebních nástrojů s moderními možnostmi internetu se snažíme přispívat ke zvýšení pohodlí našich zákazníků. Způsoby placení se díky internetu neustále zrychlují a zefektivňují. Vydělá na tom především zákazník, který si může vybrat, jakou formu zvolí,” říká Petr Karkoška, vedoucí sekce Zákaznické služby z PRE.

Výhoda pro zákazníky i obchodníky
Samotný vývoj a implementace tohoto QR kódu v rámečku trvala zhruba dva roky. Zásadní pro reálné nasazení této nové formy placení byla partnerská spolupráce společností Red Eggs jako autora řešení, ČSOB jako bankovního garanta a VISA jako jednoho z lídrů bezhotovostního placení.
“Tento způsob placení přináší, oproti bankovnímu QR kódu, výhody jak pro zákazníky, tak pro obchodníky. Zákazník pro platbu pomocí QR kódu v rámečku nepotřebuje mít nainstalovanou bankovní aplikaci. V dnešní době je často možné načíst QR kód i fotoaparátem, takže pro ILQpay pak nepotřebujete ani čtečku QR kódů. Obchodníkovi přináší tato platba zase tu výhodu, že ihned ví, že zákazník v pořádku zaplatil a peníze jsou na cestě na jeho účet,” říká Jan Lamser, společník Red Eggs.
„Platební řešení ČSOB jsou postavená výhradně na našich vlastních technologiích. Díky tomu jsme flexibilní, umíme partnerům nabídnout řešení na míru v souladu se zvyšujícími se nároky digitálního trhu a také zodpovídáme za jejich maximální bezpečnost. Už nyní se přes naše platební brány uskutečňuje 42 % transakcí v e-commerce v České republice,“ říká Radek Horák, výkonný manažer útvaru Acquiring, E-commerce a karty.
“Dlouhodobě podporujeme moderní formy placení, které přinesou lidem jednoduché a bezpečné možnosti zaplatit za vybranou službu nebo produkt. Věříme, že budoucnost patří internetovému placení. Češi navíc patří k největším fanouškům bezhotovostního placení, které je pro ně nejpohodlnější a nejbezpečnější,” dodává Marcel Gajdoš, country manažer společnosti VISA pro Českou republiku a Slovensko.

Red Eggs:
Red Eggs je česká fintechová společnost s mnohaletými zkušenostmi v oblasti plateb a bankovních systémů. Tým Red Eggs je složený ze zkušených ekonomů, bankéřů, analytiků, softwarových architektů, inovátorů a vizionářů.
QR kód v rámečku je registrovaná ochranná známka.
Více informací na: redeggs.cz, ILQpay.cz, qrkodvramecku.cz

Kontakt pro média:
Jiří Böhm, ABBBA Consulting
Mail: jiri.bohm@abbba.cz
Tel.: 732 653 675

 

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,

která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. PRE je jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji téměř sedmi stům tisícům odběratelů.
Společně s dalšími dceřinými společnostmi PREměření a. s., PREzákaznická, a. s., eYello k. s., KORMAK Praha a. s., a PREnetcom, a. s., zajišťuje veškerý servis obsluhy zákazníků, doplňkové služby v energetice, stavební a montážní práce a další činnosti související s energetikou.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897 a současná akciová společnost vznikla k 1. 1. 1994. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny včetně kompletního servisu.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy:

 TZ -Pražská energetika spouští platební revoluci (515kB)