Pražská energetika, a. s., má novou mobilní aplikaci pro dobíjení a dosáhla mety 100 dobíjecích stanic PREpoint

Praha 30.11.2020

Pražská energetika svou první veřejnou dobíjecí stanici PREpoint nainstalovala začátkem roku 2011 a tak se s téměř desetiletou zkušeností stala jedním z lídrů elektromobility v České republice. Magickou stou dobíjecí stanicí v síti PRE point je ultrarychlá dobíjecí stanice o výkonu 150 kW v obchodním centru Fashion Arena Prague Outlet. V současnosti má síť PREpoint již 112 veřejných dobíjecích stanic, z nichž 30 je vysoce výkonných DC stanic a 82 standardních AC stanic. Dobíjecí stanice PREpoint se nacházejí především v Praze a postupně přibývají na celém území České republiky.

V rámci elekromobility jsou pro Pražskou energetiku klíčové dva významné projekty, které získaly podporu od Ministerstva dopravy ČR v rámci Operačního programu Doprava. V projektu Metropolitní síť PRE se Pražská energetika zavázala ve dvou etapách vybudovat do roku 2022 na území hlavního města Prahy 441 veřejných dobíjecích stanic. Druhý stěžejní projekt Páteřní síť PRE je zaměřen na výstavbu základní sítě vysoce výkonných dobíjecích stanic po celé České republice. Celkem 125 DC dobíjecích stanic na 103 lokalitách, z čehož více než polovina využívá technologii o výkonu 75 kW s možností zvýšení dobíjecího výkonu až na 150 kW.

Pražská energetika připravila novou mobilní aplikaci pro dobíjení

Kromě rozšiřování sítě dobíjecích stanic se Pražská energetika zaměřuje také na rozvoj služeb dobíjení. Současný trend jasně ukazuje, že pro komfortní užívání sítě dobíjecích stanic je klíčové nabídnout zákazníkům moderní mobilní aplikaci. Ta umožní nejen pohodlnou obsluhu dobíjecí stanice, ale i on-line správu zákaznického účtu. Proto PRE nyní přichází na český trh se zcela novou aplikací pod názvem Charge.PRE. Aplikace je výsledkem strategického partnerství mezi Pražskou energetikou a společností SMATRICS, která je největším provozovatele veřejných dobíjecích stanic v Rakousku a má své nemalé zastoupení také v Německu, Polsku a na Slovensku.

Hlavní výhodou této aplikace bude možnost intuitivního vyhledávání dobíjecích stanic PREpoint na pravidelně aktualizované mapě s detailními informacemi o příslušné stanici včetně její dostupnosti. Aplikace rovněž umožní ukládaní „oblíbených“ stanic do zvláštního preferenčního seznamu, dále pak zobrazování novinek o odstávkách, či poruchách a další důležité informace ze segmentu elektromobility.

Mezinárodní rozsah spolupráce Pražské energetiky a společnosti SMATRICS navíc v budoucnu otevírá zákazníkům možnost dobíjení také v zahraničí na stanicích našich partnerů. Pražská energetika bude výhradním dodavatelem systému pro Českou republiku. Díky tomu tak bude celý systém nejen splňovat nejvyšší evropské normy, ale zároveň zohlední i vnitřní specifika českého trhu.
„Co je další velký přínos této aplikace a výrazná novinka? Našim partnerům, kteří mají svou vlastní dobíjecí stanici, budeme moci díky tomuto softwaru nabídnout možnost zařazení do naší sítě PREpoint. Soukromou dobíjecí stanici tím dokážeme otevřít pro veřejnost tak, aby jejímu vlastníkovi vydělávala. A to vše dle platné legislativy,“ dodává Vojtěch Fried, manažer PREmobility.

Pražská energetika pro své zákazníky přichystala vánoční překvapení – 2 MĚSÍCE DOBÍJENÍ ZDARMA

Pražská energetika nasadí celý systém a mobilní aplikaci v prosinci 2020. Proto dostanou všichni uživatelé sítě PREpoint atraktivní vánoční překvapení – elektřinu z dobíjecích stanic PREpoint na 2 měsíce zcela ZDARMA. Akce platí do 31. 1. 2021.

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s,
která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. Po otevření trhu s elektřinou pro konečné zákazníky je Skupina PRE jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji více než sedmi stům tisícům odběratelů. Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897, kdy ještě v rámci Elektrických podniků královského hlavního města Prahy byly položeny základy pražské veřejné elektroenergetické sítě. Po mnoha vlastnických a organizačních změnách vznikla k 1. 1. 1994 akciová společnost. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny.

Další informace naleznete na www.pre.cz


TZ - Pražská energetika, a. s., má novou mobilní aplikaci pro dobíjení a dosáhla mety 100 dobíjecích stanic PREpoint  (455 kB)