Skupina PRE se rozrůstá o další společnost

Praha 3. 12. 2018:
V poslední listopadový den se stala společnost FRONTIER TECHNOLOGIES, s.r.o., (dále jen Frontier Technologies) součástí skupiny PRE a to prostřednictvím společnosti PREměření, a. s.Frontier Technologies vstoupila na trh energetických úspor v oblasti systémů umělého osvětlení s prvními projekty v roce 2011 a dnes patří mezi významné hráče v tomto oboru na území České i Slovenské republiky s referencemi i mimo toto území.

Předmětem její činnosti je vývoj, výroba a dodávky inteligentních osvětlovacích řešení vnitřních i venkovních prostor. Projekční a administrativní zázemí je v Praze, obchodní zastoupení na Moravě i ve Slovenské republice, výrobní a skladové prostory pak na Mělnicku.

Ředitel společnosti PREměření Aleš Staněk k celé transakci říká. „Osvětlení považujeme za velmi perspektivní, protože ze všech stran cítíme tlak na úspory a návratnost se v realizovaných projektech pohybuje od jednoho do tří let. Koupě takové společnosti zapadá do konceptu energetických služeb, které PREměření  nabízí a je to splnění dalšího z našich strategických záměrů.“ 

Stávající i budoucí jednatel společnosti Gabriel Lukáč k transakci dodává: „Pro společnost Frontier Technologies je akvizice velkou příležitosti pro další dynamický růst společnosti spočívající v propojení kapitálové a obchodní síly skupiny PRE s flexibilitou technologické a inovativní společnosti, kterou se Frontier Technologies stala v průběhu posledního necelého desetiletí“.

 

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,

která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. PRE je jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji téměř sedmi stům tisícům odběratelů.
Společně s dalšími dceřinými společnostmi PREměření a. s., PREzákaznická, a. s., eYello k. s., KORMAK Praha a. s., a PREnetcom, a. s., zajišťuje veškerý servis obsluhy zákazníků, doplňkové služby v energetice, stavební a montážní práce a další činnosti související s energetikou.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897 a současná akciová společnost vznikla k 1. 1. 1994. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny včetně kompletního servisu.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy:

TZ - Skupina PRE se rozrůstá (184kB)