Ocenění Superbrands 2016 pro značku PRE

Praha 17. 3. 2016 – Značka PRE reprezentující společnosti Skupiny PRE (Pražská energetika, a. s., PREdistribuce, a. s., PREměření, a. s., a eYello CZ, k. s.) získala prestižní ocenění Superbrands 2016. Titul Superbrands, který je v České republice udělován po svém obnovení již čtvrtým rokem, získávají pouze značky, které projdou vícekolovým výběrovým řízením čítajícím mimo jiné spotřebitelský průzkum agentury GfK. V poslední fázi má rozhodující slovo expertní komise Brand Council. Tu tvoří profesionálové z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu. Bernou mincí při rozhodování jsou atributy jako známost, budování brandu, inovace či prestiž. Ocenění Superbrands 2016 pro značku PRE je signálem, že všechny společnosti Skupiny PRE směřují správným směrem, a vnímají to nejen zákazníci, ale i odborná sféra.

„Získání ocenění Superbrands pro značku PRE je jistě potěšitelné a uspokojující. Velmi si ceníme, že jsme obstáli i v jednom ze základních kroků vedoucích k zisku ocenění Superbrands – ve spotřebitelském průzkumu společnosti GfK Czech Republic. Mezi zhruba tisíci respondenty vyšla značka PRE jako ta, která si zaslouží uznání a ocenění. Je to pro nás potvrzení, že PRE patří do elity českého byznysu. Na druhou stranu je to bezesporu závazek, který nutí nepolevit v nastoupeném úsilí, zvyšovat kvalitu své činnosti a posouvat nastavenou laťku povědomí o značce PRE výš a výš,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Petr Holubec.

 

 

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,
která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. S postupným otevíráním trhu s elektřinou pro konečné zákazníky je Skupina PRE jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji více než sedmi stům tisícům odběratelů.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897, kdy ještě v rámci Elektrických podniků královského hlavního města Prahy byly položeny základy pražské veřejné elektroenergetické sítě. Po mnoha vlastnických a organizačních změnách vznikla k 1. 1. 1994 akciová společnost. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy: