Dobíjecí síť pro elektromobily v Praze roste

Pražská energetika, a. s., (PRE) je se svou sítí PREpoint jedním z největších provozovatelů veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. S nárůstem elektromobility rozšiřuje tato společnost počet dobíjecích stanic a nyní v prosinci zaznamenala v této oblasti významný milník.

Ve spolupráci s OC Stromovka ve Veletržní ulici došlo tento týden k zprovoznění čtyř dobíjecích stanic v Praze na Letné. V garážových stáních centra jsou umístěny dvě vysoce výkonné dobíjecí stanice s výkonem 75kW. Jedná se o první dobíjecí stanice tohoto výkonu v síti PREpoint.

Pro uživatele elektromobilů, kteří v obchodním centru budou delší čas, jsou instalovány další dva tzv. wallboxy, tedy nástěnné dobíjecí stanice s výkonem 22kW, na které se elektromobil dobije do 3 až 5 hodin, podle stavu baterie. Instalace wallboxů je součástí projektu PRE Metropolitní síť, který je hrazený z dotačního titulu Operační Program Doprava od Ministerstva Dopravy ČR, jehož první výzvu PRE vyhrála.

Tento dotační titul pomohl i k instalaci dvou wallboxů na Kladně (OC Central), v Jablonci n. N. (OC Central) a mimo dotační titul pak PRE umístila wallbox u prodejny Alza.cz v Pardubicích.

Elektromobilní zákazníci sítě PREpoint se mohou do konce roku 2019 těšit ještě na další vánoční dárky v podobě nových dobíjecích míst a také dvou skutečně velmi výkonných dobíjecích stanic Ultra Fast Charger 150kW.

Do konce roku tak bude v síti PREpoint Pražské energetiky kolem 85 nabíjecích stanic, u kterých se může současně dobíjet na 140 elektromobilů.

 

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,

která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. PRE je jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji téměř sedmi stům tisícům odběratelů.
Společně s dalšími dceřinými společnostmi PREměření a. s., PREzákaznická, a. s., eYello k. s., KORMAK Praha a. s., a PREnetcom, a. s., zajišťuje veškerý servis obsluhy zákazníků, doplňkové služby v energetice, stavební a montážní práce a další činnosti související s energetikou.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897 a současná akciová společnost vznikla k 1. 1. 1994. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny včetně kompletního servisu.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy:

TZ - Dobíjecí síť pro elektromobily v Praze roste(508 kB)