Dobíjení elektromobilu na PREpointech – kdokoliv a kdykoliv na jeden klik.

Dobrá zpráva pro majitele elektroaut v celé ČR přichází z Pražské energetiky. Od začátku letošního září v síti dobíjecích stanic PREpoint již nepotřebují speciální čip, kartu a ani se nemusí nikde registrovat. Stačí mít mobilní telefon, načíst QR kód a zahájit nabíjení. „V PRE dlouhodobě pracujeme na tom, aby se stále více uplatňovala čistá mobilita a jednou z cest k tomu je nejen rozvoj sítě veřejných dobíjecích stanic, ale také zajištění jejich jednoduchého a pohodlného využívání. Nabíjení prostřednictvím QR kódu je prvním krokem, jak vše zjednodušit a zpřístupnit vlastně komukoli,“  řekl o nové službě na PREpointech Petr Holubec, tiskový mluvčí Skupiny PRE.

Nabíjení bez nutnosti použití dobíjecího čipu může PRE nabídnout zákazníkům díky spolupráci s ČSOB, která celý proces zajišťuje. Mimo to jsou nabíjecí stanice PREpoint zapojeny i do mezinárodního systému Hubject, a tím se dobíjecí stanice otevírají i tisícům elektromobilistů z celé Evropské unie.

Dobíjecí stanice PREpoint umožňují nabíjet elektromobily již od roku 2011 a v současnosti jich je k dispozici nejen v Praze už přes 60. Standardně pro nabíjení na stanicích PREpoint jsou uživatelé zvyklí používat svůj dobíjecí čip nebo třeba Lítačku, aby zahájili nabíjení vozu. Teď si vystačí i s mobilním telefonem, kterým načtou QR kód umístěný na dobíjecí stanici, a přes platební bránu pak jednoduše zaplatí kartou.

Bližší informace o dobíjecích stanicích PREpoint a produktech Skupiny PRE v oblasti elektromobility najdete na www.premobilita.cz/cs/nabijeni/.

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,

která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. PRE je jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji téměř sedmi stům tisícům odběratelů.
Společně s dalšími dceřinými společnostmi PREměření a. s., PREzákaznická, a. s., eYello k. s., KORMAK Praha a. s., a PREnetcom, a. s., zajišťuje veškerý servis obsluhy zákazníků, doplňkové služby v energetice, stavební a montážní práce a další činnosti související s energetikou.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897 a současná akciová společnost vznikla k 1. 1. 1994. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny včetně kompletního servisu.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy:

TZ - PREpointy (328 kB)