S čipem od PRE mohou majitelé elektromobilů nově dobíjet také ve Slovinsku, v Chorvatsku a v Itálii

Pražská energetika rozšiřuje svou roamingovou síť veřejných dobíjecích stanic a usnadní tak řidičům elektromobilů cestu na dovolenou ke Středozemnímu moři. Zvládnout ji lze bez starostí jen s jedním dobíjecím čipem. PRE zpřístupní od 1. července svým zákazníkům možnost dobíjet v síti Enel X Way Italia, HEP-Opskrba v Chorvatsku a Petrol v Chorvatsku a ve Slovinsku.


Pražská energetika se snaží neustále rozšiřovat nabídku svých služeb. Proto si v oblasti roamingu vybírá klíčové partnery v evropských zemích. Pro PRE je totiž důležité vytvořit svým zákazníkům stabilní kmen dobíjecích sítí a připravit si tak prostředí pro postupné pokrytí celé Evropy.


Klienti s čipem PRE tak od 1. 7. 2022 mohou dobíjet i na dobíjecích stanicích partnerských společností Enel X Way Italia a HEP-Opskrba v Chorvatsku a Petrol v Chorvatsku a Slovinsku. Všechny tyto stanice jsou již nyní vyobrazeny také v mobilní aplikaci PREcharge.


„Představa cestování k moři elektromobilem bývala ještě nedávno naprosto nereálná. Ovšem dnešní elektromobily již nabízejí takový dojezd, že cesta k moři není vůbec žádný problém. A Pražská energetika pro své zákazníky navíc připravila ještě toto zjednodušení. S čipem od PRE můžete totiž klidně vyrazit do Chorvatska nebo do Itálie. Jsem rád, že děláme elektromobilitu příjemnější,“ říká Vojtěch Fried z oddělení Rozvoj elektromobility v PRE.


PRE je průkopníkem výstavby dobíjecích stanic v České republice. Svoji první veřejnou dobíjecí stanici zprovoznila na začátku roku 2011 v Praze na Chodově. V současnosti má Pražská energetika ve své síti PREpoint v provozu již více než 380 veřejných dobíjecích stanic, u kterých se může najednou dobíjet přes 750 elektromobilů.


Pro využití stále se rozrůstající dobíjecí sítě PREpoint se stačí zaregistrovat na stránkách www.premobilita.cz. S jedním dobíjecím čipem od PRE pak projedete bez starostí až k moři.


Pro zákazníky PREmobility zůstává celý proces dobíjení až po platbu naprosto stejný. Ceník roamingu pracuje se strukturou energetické i časové složky včetně volných minut a veškerá dobíjení zaplatí zákazník jednou souhrnnou platbou měsíčně.

Ceník dobíjení v Itálii, Chorvatsku a Slovinsku

Doplňující informace:


Skupina PRE je stabilní a prosperující uskupení v oblasti energetiky s dlouholetou tradicí na českém trhu. Skupina PRE je se svými více než 820 tis. odběrnými místy třetím největším dodavatelem elektřiny v České republice a prostřednictvím své největší dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., také provozovatelem nejspolehlivější distribuční sítě v ČR. V rámci své činnosti podporuje využívání moderních technologických řešení a poskytuje poradenství v oblasti zavádění inovativních technologií a dosahování energetických úspor. Mezi základní aktivity Skupiny PRE patří prodej, obchodování s elektřinou a plynem po celém území ČR, distribuce elektřiny, její výroba a doplňkové energetické služby. Další informace naleznete na www.pre.cz.S čipem od PRE mohou majitelé elektromobilů nově dobíjet také ve Slovinsku, v Chorvatsku a v Itálii Grey
 (274 kB)