S fotovoltaikou od PRE šetříte peníze i životní prostředí

Praha 27. 3. 2017

S fotovoltaikou od PRE šetříte peníze i životní prostředí

Novela energetického zákona platná od 1. 1. 2016 otevřela prostor pro domácí výrobu elektřiny do 10 kWp instalovaného výkonu, tedy instalaci panelů o ploše kolem 70 m2, bez nutnosti vyřízení licence od Energetického regulačního úřadu (ERÚ) jako oprávnění k podnikání. Proces vybudování fotovoltaické elektrárny (FVE) je tudíž pro zákazníka jednodušší a výhodnější. Pořízení vlastní sluneční elektrárny pro běžnou domácnost nepředstavuje přílišnou administrativní zátěž, která by některé zájemce mohla odradit.

Pražská energetika přichází s komplexní nabídkou nové služby – instalace a servisu fotovoltaických elektráren. Ta je určena zákazníkům z Prahy, ale i mimopražským zájemcům. „Díky našim dlouholetým zkušenostem s výstavbou vybereme zákazníkovi to nejlepší řešení, poskytneme mu asistenci při vyplňování potřebné dokumentace, pomůžeme se získáním dotace z programu Nová zelená úsporám umožňující získat až sto tisíc korun a následně elektrárnu postavíme a po celou dobu její životnosti zajistíme její servis. Jinými slovy, naši specialisté jsou všem zákazníkům partnery od prvního kontaktu až do předání stavby s výstupní revizní zprávou na celý systém,“ říká Petr Holubec, tiskový mluvčí Pražské energetiky.

Pražská energetika pro zájemce o domácí fotovoltaiku kromě úzké kooperace a poradenství připravila také několik služeb navíc. Zákazník obdrží jednorázovou slevu na silové elektřině ve výši stanovené dle velikosti instalovaného výkonu FVE a dle typu instalace (FVE bez akumulace, FVE s akumulací do vody, FVE s akumulací do baterií). Tato smlouva se uzavírá na tři roky a jednorázová sleva je vyplacena hned na začátku v plné výši za celou dobu kontraktu. Dále PRE nabízí financování investic formou tzv. odložené fakturace, kdy lze dohodnout různou dobu splatnosti od tří a více let.

Objednání celé služby je velmi jednoduché, stačí vyplnit poptávkový webový formulář nebo zavolat na 733 143 143 a specialisté PRE v krátkém čase zareagují.

Více informací najdete též na webu www.premereni.cz/fotovoltaika.

Skupinu PRE tvoří mateřská společnost Pražská energetika, a. s.,
která je prostřednictvím dceřiné společnosti PREdistribuce, a. s., regionální provozovatel distribuční soustavy, působící na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Současně je Pražská energetika, a. s., významný obchodník s elektřinou na velkoobchodním trhu v ČR. S postupným otevíráním trhu s elektřinou pro konečné zákazníky je Skupina PRE jedním z největších dodavatelů elektřiny s působností na celém území České republiky. Prodává ji více než sedmi stům tisícům odběratelů.
Historie pražské energetiky sahá až do roku 1897, kdy ještě v rámci Elektrických podniků královského hlavního města Prahy byly položeny základy pražské veřejné elektroenergetické sítě. Po mnoha vlastnických a organizačních změnách vznikla k 1. 1. 1994 akciová společnost. Ta se od svého založení postupně přeměnila na zákaznicky orientovanou společnost v oblasti obchodování, prodeje a distribuce elektřiny.


Další informace naleznete na www.pre.cz


Přílohy: